628250-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och slambil TK 180
Referensnummer: UH-2022-356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en ny spol- och slambil TK 180 till transportavdelningen.
Notera att detta är en ny upphandlingsannons, den förra upphandlingen med samma namn har avbrutits (den avbröts 2022-04-06).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 44611420 Slamtankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen