628255-2021 - ÄndringSverige-Södertälje: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1071 Underhåll av Trafiksignaler, Södertälje kommun
Referensnummer: 21/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser drift och underhåll av trafiksignalanläggningar inom Södertälje kommun. Till trafiksignalanläggning räknas alla i anläggningen ingående delar såsom mätarskåp/kraftintag, lampor, stolpar, signallyktor, tryckknappar och detektorer.