Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av O15-märkt vatten
Referensnummer: RS 2021-04532
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
VGR har behov av ett funktionsavtal omfattande en helhetslösning för framställning av O15-märkt vatten. Avtalet omfattar en helhetsfunktion där ersättning utgår per producerade doser, inkluderat de produkter och tjänster som erfordras för en komplett heltäckande och flexibel helhetslösning för drift, användning och kvalitetssäkring där produktion, dosering och administrering sker i en integrerad lösning som sker i en renhetsklassad miljö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen