See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster
Beskrivning: Flyttjänster
Intern identifierare: 24/112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Flyttjänster inom Sverige
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Region Väst
Beskrivning: Flyttjänster inom region väst
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Region Syd
Beskrivning: Flyttjänster inom region SYD
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Region Mälardalen (Öst)
Beskrivning: Flyttjänster inom region Öst
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Region södra Norrland
Beskrivning: Flyttjänster inom nämnda områden
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Region norra Norrland
Beskrivning: Flyttjänster inom region norra Norrland