2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på succesiva leveranser av Kommunikationstjänster omfattande 1. idé och koncept för kampanjer, 2. Medieproduktion, 3. Annonsering och 4. Foto och film i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112477:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster