Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning och utryckning 2021
Referensnummer: KFKS 2020/1091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av att utföra bevaknings- och utryckningstjänster samt vid behov bistå med väktare, ordningsvakt, skyddsvakt eller annan säkerhetspersonal. Beställningarna kan variera i tid och omfattning och ofta uppkomma med kort framförhållning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen