See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem Falu kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett bibliotekssystem för Falu kommuns skolor. Systemet ska ha funktioner som låntagarregister, katalog och funktioner för utlåning etc. Systemet ska kunna kommunicera med andra system som används i kommunens skolverksamhet. Varmt välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara