Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Nordmaling kommun
Referensnummer: 23213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av kommunens verksamhet. Utöver detta tillkommer i upphandlingen sakkunniga biträden till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag och stiftelser samt uppdragskonsulting avseende revisorsintyg för projekt samt rådgivnings och konsultuppdrag från verksamheterna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen