Österlen VA inbjuder härmed till anbudsgivning avseende spol-, film- och sugbilstjänster avseende VA-ledningar och slamtransporter från lokala reningsverk inom Bs verksamhetsområde.
Upphandlingen är uppdelad i två delar. Anbudsgivare kan lämna anbud på en eller två delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Spolbilstjänster VA
Del nr: Delområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 1 avser spol- och sugbilstjänster avseende VA-ledningar med tillhörande brunnar samt filmningstjänster.