Upphandlingen omfattar köp av en Bearbetingsmjukvara/utvärderingsverktyg med tillgång till normalmaterial att användas vid granskning av ett flertal nuklearmedicinska undersökningar. Bearbetningsmjukvaran ska bl a klara: Lungscintgrafi, Renogram, DMSA, DaTscan/CBF.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen