628704-2025 - Planering
Sverige – Programvara och informationssystem – RFI - Generativ AI tjänst/verktyg
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI - Generativ AI tjänst/verktyg
BeskrivningRFI i syfte att insamla information om leverantörer och deras tjänster inför en eventuell upphandling av ett generellt Generativt AI verktyg.
Intern identifierare25-05051
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd