See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Labbanalyser
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande Arvika och Eda kommuns och dess bolags behov av laboratorieanalyser av: Råvatten, dricksvatten (bakt. och kem), tappvarmvatten (analys av legionella), livsmedel, avlopp och slam, lakvatten, badvatten, miljöprover m.m.
Intern identifierare: Dnr 2024-124
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del