628778-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskintekniska installationer – Nitrogen recovery
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nitrogen recovery
Beskrivning: Procurement of a facility for nitrogen recovery at NSVA’s research facility RecoLab in Helsingborg
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45350000 Maskintekniska installationer
Ytterligare klassificering (cpv): 42956000 Delar till reningsutrustning, 45232421 Reningsverk, 45252200 Utrustning till reningsverk, 51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 90420000 Rening av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 45232421 Reningsverk