Huvudsaklig CPV-kod 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska leda till ramavtal med avrop, rangordning och förnyad konkurrensutsättning. Upphandlingen avser materielleverans för normalt underhåll och utbyggnad av El och Fiber nät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 32560000 Fiberoptiska material, 32562000 Optiska fiberkablar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen