628966-2023 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MALDI-TOF (Sydöstra - Ö)
Referensnummer: UC-2022-541
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser utrustning för MALDI-TOF. Upphandlingen genomförs av Region Östergötland som en samordnad upphandling tillsammans med Region Jönköpings län.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet avser att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att det skulle leda till alltför tekniska svårigheter med att ha flera parter att förhålla sig till.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33127000 Utrustning för immunanalys, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38300000 Mätutrustning, 38311100 Elektroniska analysvågar, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432000 Analysapparatur, 38434000 Analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen