629054-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påvelundsskolan 7-9, Ny- och ombyggnad
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar nybyggnad och ombyggnad av Påvelundsskolan.
Entreprenaden omfattar allt arbete och alla tjänster som erfordras för att uppnå en fullt färdig och fungerande produkt.
Entreprenaden skall utföras i fyra etapper.