62908-2023 - ResultatSverige-Karlskoga: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kolonialt med div. färska produkter
Referensnummer: 2022-036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av koloniala livsmedel samt med diverse färska
produkter för Karlskoga och Degerfors kommuners verksamheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 03221000 Grönsaker, 03311000 Fisk, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15112130 Kyckling, 15332200 Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa, 15430000 Matfetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15872000 Örter och kryddor, 15894700 Charkuterivaror, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen