629085-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial, kopieringspapper samt ergonomiska hjälpmedel - 2
Referensnummer: 330/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontors- och skolmaterial, kopieringspapper samt ergonomiska hjälpmedel. och kommer att ligga till grund för ett ramavtal med en (1) leverantör. Avtalet kommer att löpa under två (2) år med rätt för de upphandlande myndigheterna till förlängning i upp till ytterligare två (2) år med ett (1) år i taget. Beräknad avtalsstart är: 1.4.2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen