Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvårdskuvöser och kombikuvöser
Referensnummer: DNRGS200007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Öppenvårdskuvöser och kombikuvöser till förlossningsavdelningen vid Halmstads och Varbergs sjukhus Halland samt till neonatalavdelningen och BB vid Halmstads sjukhus Halland.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen