Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till byggnadsförvaltningen- Falu kommun
Referensnummer: GNU 2020/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhetssystem samt tillhörande moduler som stödjer digitalt arbetssätt för handläggning av bygglovsärenden, strandskyddsdispenser och tillsynsärenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48700000 Verktygsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen