2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Specialiserad medicinsk gastroenterologi och hepatologi i öppenvård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar elektiv specialiserad öppenvård, inom specialiteten medicinsk gastroenterologi och hepatologi. Uppdraget omfattar utredning, diagnostik, behandling och uppföljning av patienter med gastroenterologiska och hepatologiska sjukdomstillstånd, vilket varken kräver akutsjukhusens resurser eller kan utföras av primärvården.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Pris
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121251 Gastroenterologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116997:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Beställaren har rätt men ingen skyldighet att höja det årliga ersättningstaket avseende total kostnad med upp till 30 procent (option).