Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud (hjärta och kärl) till Fysiologiska kliniken
Referensnummer: 2020-069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nya ultraljudsapparater för hjärta och kärl till Fysiologiska kliniken
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33112200 Ultraljudsapparat, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen