629241-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal Entreprenadarbeten, Centrala Stockholm och Regeringsbyggnader
Referensnummer: 1889/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar olika Entreprenaddiscipliner för SFV: Centrala Stockholm och Regeringsbyggnader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45262320 Putsning och avjämning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45443000 Fasadarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen