Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombispridare för flygplatsdrift
Referensnummer: 429231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34223100 Påhängsvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning av Kombispridare för flygplatsdrift.
Anskaffning av påhängsflak för transport och spridning av ämnen för banhållning på flygplatser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
429231-AI963502 (Grundbeställning)
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35400000 Militärfordon och tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
429231-AI963579 (Ramavtal för vidmakthållandestöd)
Del nr: 3
Ramavtal för underhåll Kombispridare för flygplatsdrift