2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialgaser
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende specialgaser och helium. Upphandlingen genomförs gemensamt med RMV
Intern identifierare: A371.920/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser, 24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24111300 Helium, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 24111600 Väte, 24111700 Kväve, 24111800 Flytande nitrogen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Specialgaser för laboratorieverksamhet
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Helium
Intern identifierare: Anbudsområde 2