629508-2023 - ÄndringSverige-Gävle: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och lokalvårdsanknutna servicetjänster
Referensnummer: RS 2023/1404
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård och lokalvårdsanknutna servicetjänster för Regionen Gävleborgs sjukhus, hälsocentraler och tandvårdskliniker. Uppdraget omfattar även fönsterputs.