62954-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Rörsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Depå Ringön Rörmateriel
Referensnummer: 3847/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44162000 Rörsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret ansvarar för ombyggnad av en tryckavloppsledning inom Göteborgs stad. Avsikten med upphandlingen är att köpa rörmaterial för att säkerställa materielbehovet för investeringsprojekt och underhållsarbeten.
Trafikkontoret avser att teckna avtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44115100 Byggrör, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen