62959-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Mejeriprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter – Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner 2017/00004.
Referensnummer: 2017/00004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mejeriprodukter till Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 15551300 Yoghurt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen