62962-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärmar för avskärmning i vårdmiljö.
Referensnummer: RS 2016-07190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder Er att lämna anbud avseende skärmar i vårdmiljö enligt beskrivning i bilaga 06 Produktkravspecifikation. Estimerat avtalsvärde är cirka 1 800 000 SEK/år för området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39290000 Diverse inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen