629628-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skadeförsäkringar – Sollefteå Kommun upphandlar kommunförsäkring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSollefteå Kommun upphandlar kommunförsäkring
BeskrivningSollefteå kommun upphandlar kommunförsäkring inklusive tillhörande tilläggsförsäkringar samt tjänstereseförsäkring för perioden 2025-01-01 - 2027-12-31 med möjlighet till 2 optionsår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKommunförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104953:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66513000 Rättshjälps- och allriskförsäkringar
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet kan förlängas två gånger årvis, efter utgången av avtalsperioden 2025-01-01 - 2027-12-31, till max 2029-12-31.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTjänstereseförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104953:Lot:2