See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel parenteralt och peroralt järn
Beskrivning: Upphandlingen avser parenteralt och peroralt järn för succesiva avrop av Region Skåne och de vårdgivare som har avtal med Region Skåne.
Intern identifierare: 2025-O000867
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33620000 Läkemedel för blod, blodbildande organ samt hjärta och kretslopp
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1688046
Huvudklassificering (cpv): 33621000 Läkemedel för blod och blodbildande organ
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspec Läkemedel
Beskrivning: Kravspecifikation för upphandling av läkemedel inom område parenteralt och peroralt järn
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33621000 Läkemedel för blod och blodbildande organ