629749-2023 - ResultatSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övrigt Sjuvårdsmaterial 2023
Referensnummer: 23RGK775
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial och flergångsprodukter. Engångsprodukter tex för tarm, gynekologi och öron-näsa-hals undersökningar, . Diverse förbrukningsartiklar såsom akupunkturnålar, kondomer, pennkanyler och insulinsprutor britspapper, medicinbägare, munskydd. Av flergångsprodukterna efterfrågas bla blodtrycksmanschetter, ficklampor, stetoskop och reflexhammare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen