Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Arbetsskor
Referensnummer: SVN2021-82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18800000 Skodon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför upphandling av Arbetsskor inbjuder här Falkenbergs kommun leverantörer, beställare och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på kommande upplägg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18830000 Skyddsskor, 18832000 Specialskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss inför upphandling av Arbetsskor