Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss: Färska ägg
Referensnummer: KS 2021/00497
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en extern remiss inför annonseringen av upphandlingen Färska ägg. Anbud skall inte lämnas. Halmstads kommun vill genom denna externa remiss ge potentiella anbudsgivare möjligheten att lämna synpunkter på upphandlingsdokumentet inför annonsering av upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen