629773-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar fordon under 3,5 ton
Referensnummer: Tn 6911/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Reservdelar till registreringspliktiga fordon under 3,5 ton.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av reservdelar till registreringspliktiga fordon understigande 3,5 ton. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
Omfattning & avgränsningar
Denna upphandling avser Ramavtal avseende Reservdelar till registreringspliktiga fordon under 3,5 ton. Ramavtal kommer att tecknas med den anbudsgivare som lägger det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet.Takvolym: 4.5 miljoner SEK för hela avtalstiden.
Sannolik volym för avrop på avtalet baserad på historisk inköpsvolym beräknas till 750 000 SEK per år.
Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34312000 Motordelar, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen