Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR-instrument, termisk cykling
Referensnummer: HSN 1327-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för PCR-instrument med termisk cykling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen garanterar inte en viss volym eller ett visst värde under avtalstiden. Eventuellt angivna volymer är uppskattade behov. Takvolym för ramavtalet är 12 st utrustningar.