629902-2023 - ÄndringSverige-Mora: Finans- och försäkringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt
Referensnummer: UH-2022-404
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt för Mora, Orsa och Älvdalens  kommuner samt Nodava AB, Morastrand AB, Brandkåren Norra Dalarna, Norra Dalarnas Lokaler AB och Norra Dalarnas Fastighetsbolag AB.