Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Svetstjänst och smidesprodukter
Referensnummer: GNU 2022/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Svetsarbete och yproduktion av smidesprodukter till Falu kommun samt bolaget Kopparstaden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 44316510 Grovsmide, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen