629909-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kil: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd
Referensnummer: UH-2021-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Livsmedel avseende färskt bröd. Upphandlingen genomförs för Kils,  Forshaga, Hammarö och Grums kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hammarö Kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811100 Bröd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färskt bröd till Hammarö kommun och eller
Grums, Forshaga och Kils kommun.
Grums, Forshaga, Kil kommun
Del nr: 2