Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokument och ärendehanteringssystem
Referensnummer: UH-2021-171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Dokument och ärendehanteringssystem till Motala kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48700000 Verktygsprogram, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dokument och ärendehanteringssystem till Motala kommun.