629966-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsskötare, Fastighetsvärd, Fastighetstekniker - Arbetsmarknadsutbildning
Referensnummer: Af-2023/0034 4349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsutbildning mot yrkesrollerna fastighetsskötare, fastighetsvärd och fastighetstekniker.
Kontraktsföremålet
Kontraktsföremålet är en arbetsmarknadsutbildning mot yrkesinriktningarna fastighetsskötare, fastighetsvärd och fastighetstekniker. Utbildningen baseras på Skolverkets kurser och kursmål för yrkesutgångarna fastighetsskötare, fastighetsvärd och fastighetstekniker på VVS- och Fastighetsprogrammet.
Med arbetsmarknadsutbildning avses yrkesinriktad utbildning som syftar till att underlätta för den enskilde att få eller behålla ett arbete och som motverkar att brist på arbetskraft uppstår på arbetsmarknaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen