Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemhemodialysbehandling som funktion
Referensnummer: RS 2021-01862
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemhemodialys (HHD) som funktion
Produktgrupp 1 & 2. Patienter som redan har HHD vid avtalsstart
Produktgrupp 3 & 4. Patienter som startar HHD efter avtalsstart.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33181100 Apparatur för hemodialys, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen