2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tunga Lyft
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förhyrning av lyftutrustning till tunga lyft >20 ton, inkluderat förare. Lyftutrustning innefattar bl.a. mobilkranar, mobiltornkranar, kranbilar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134818:Lot:1