630150-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Passerkontrollsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inpasseringssystem återvinningscentral
Referensnummer: UH-2021-115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42961100 Passerkontrollsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun upphandlar inpasseringssystem till Återvinningscentral åt Sigtuna Vatten & Renhållning AB. Sigtuna Vatten & Renhållning AB kommer att vara avtalspart.
Upphandlingen avser Inpasseringssystem till ÅVC Voltgatan med fakturering och kundtjänst för fakturering.
Observera att på grund av julledigheterna kommer frågor som inkommer fram till vecka 49 besvaras under vecka 50. Frågor som inkommer under vecka 50-1 kommer att besvaras vecka 2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42961100 Passerkontrollsystem, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 79999000 Skanning och fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inpasseringssystem till återviningscentral, 1 st.