2. Förfarande
Förfarande
Titel: ITstöd för schema och bemanning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ITstöd för schema och bemanning. Tjänsten ska levereras som SaaS-lösning. Upphandlingen omfattar även införande, integrationer, support och underhåll, konsulttjänster samt avveckling.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106122:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48332000 Programvara för schemaläggning