630175-2020 - ÄndringSverige-Kalmar: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare (MFP) med tillhörande tjänster
Referensnummer: 2020 - 42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende multifunktionsskrivare (MFP) med tillhörande tjänster, enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns upphandlande myndighet enligt punkt 1.1.4 som ”beställaren” och anbudsgivaren ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Kommunledningskontoret, Upphandling- och kanslienheten.