Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferi
Referensnummer: UH-2021-62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är ett komplement till Kil kommuns avtal med befintliga livsmedelsleverantörer. Uppdraget avser att tillgodose enheters behov av mindre inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
xxx