See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Gislaved kommunen och Gislaved Enerig AB´s behov av grus, krossad sten, jord, fyllnadsjord, makadam, sand mm till nyanläggningsjobb , underhållsjobb och VA-läckor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pris Gislaved norr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112262:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris Smålandsstenar Södra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112262:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gislaved Energi AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112262:Lot:3