2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1120 Ombyggnation av korttidsboende till SÄBO samt matsal till hemtjänst
Beskrivning: Flens kommun bygger om äldreboende och matsal till SÄBO samt lokaler för Hemtjänst. Adressen är, Hedens Vårdhem Siegrothsvägen 16 642 60 Malmköping Observera att frågor ej kommer att besvaras under perioden v.29-32. Visning kan ej göras under perioden v.28-32.
Intern identifierare: TI 2025-1120
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000