63025-2022 - ResultatSverige-Sala: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyanläggning och renovering samt skötsel och underhåll av grönytor och lekplatser
Referensnummer: KS 2021/900
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyanläggning och renovering samt skötsel och underhåll av grönytor och lekplatser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112710 Utformning av grönområden, 45236210 Markanläggning för lekplats, 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen